Heidelberg představil vloni na veletrhu drupa stroj Primefire - první opravdu průmyslový inkjetový stroj v B1 formátu, který vznikal ve strategické spolupráci společností Heidelberg a Fujifilm. Po náročném testování by se měl v tomto roce již Primefire objevit na prodejním trhu. Spojení špičkové platformy stroje Speedmaster XL 106 a  inkjetové technologie Fujifilm Samba otevírá veliké uplatnění tohoto stroje především pro výrobce obalů.

Společně s dalšími digitálními řešeními, které Heidelberg představil již před nějakým časem, nová technologie doplňuje ucelené portfolio strojů v digitálním segmentu. Navíc již před Drupou došlo ke sjednocení názvosloví strojů určených pro digitální tisk na „xxxfire“. Vedle nového stroje Primefire 106 – B1 na platformě XL 106, patří do „digitálního“ portfolia komerční plnobarevné stroje Versafire (dříve Linoprint) na platformě Ricoh, rotační etiketový stroj roll-to-roll Labelfire (bývalý Gallus DCS 340) a tiskový stroj Omnifire pro plnobarevný digitální potisk 3D předmětů.

Formát B1 není překážkou

Nový Primefire je založen na DOD piezo ink jet technologii. 7barevná Heidelberg Multicolor Technology pracuje v rozlišení 1200x1200 dpi rychlostí 2 000 archů za hodinu. Stroj je, díky svému formátu 750 mm x 1060 mm, vhodný i pro výrobce skládatelných obalů z hladkých lepenek. Zpracovávat lze na něm substráty o plošné hmotnosti 170 - 450 g/m2 (tl.0.2 – 0.6 mm).

Vysoká přesnost spolehlivost i barevnost

Díky Heidelberg Multicolor technologii se sedmi procesními barvami (Cyan, magenta, yellow, black, orange, green, violet) lze dosáhnout pokrytí cca 95% gamutu Pantone barev. Při tisku technologie využívá inkoust na vodní bázi s certifikací Swiss Ordinance. Průmyslový inkjetový stroj ve formátu 75 x 106 cm dosahuje vysoké spolehlivosti a přesnosti díky Speedmaster XL 106 platformě.