Společnost Muller Martini bude presentovat v rámci Hunkeler Innovationdays, který se koná 20. 2. – 23. 2. ve švýcarském Lucernu, tři nová řešení pro výrobce digitálně tištěných knih a časopisů. Světovou premiéru zde bude mít Vareo, který je určen na tvorbu vazeb. Nebudou však zde ani chybět procesní systémy řízení a jejich uplatnění v in line produkci.

Společnost Muller Martini svým technologickým vývojem reaguje na změny potřeb trhu v tištěných médií. Vzhledem k tomu, že náklady tištěných médií se neustále snižují, řešení pro optimalizaci nákladů často představuje digitální tisk.

„Live“ presentace

Na HUNKELER INNOVATIONDAYS budou ukázány výsledky spolupráce dvou předních švýcarských výrobců dokončovacích zařízení, Muller Martini a Hunkeler. Chybět nebudou stávající řešení, ale především zde bude představena řada novinek vůbec po prvé. Vedle živé demonstrace tří digitálních výrobních linek, bude velkým tématem i správa dat. Systém Connex zajiišťuje plynulou souhru a optimální řízení všech agregátů.

Finishing 4.0

Již poslední Drupa byla ve znamení digitalizace a automatizace. Zapojení digitálního tisku do polygrafického průmyslu s sebou nese větší možnosti při zpracování variabilních dat, což nachází uplatnění např. při tisku zákaznických knih a časopisů. Finishing 4.0 aneb práce s variabilními tiskovými daty (VDP) bude demonstrováno v Luzernu prostřednictvím dvou kompaktních řešení.