20. ročník soutěže Pro Carton ECMA Award zlomil letos další rekord co do počtu přihlášených účastníků. Zvýšený zájem o soutěž, která je organizována Evropskou asociací výrobců skládaček (European Carton Makers Association), potvrzuje oživení marketingových hodnot především ve spotřebitelských obalech.

Členové poroty soutěže byli pečlivě vybráni z řad odborníků různých profesí, tak, aby byl jejich pohled co nejkomplexnější. Vedle vzrůstajícího počtu přihlášek byla konstatována i velmi vysoká kvalita exponátů. Vítězové sedmi kategorií budou vybráni z finalistů z každé kategorie. Jako již tradičně je kladen u obalů důraz především na inovace a udržitelnost. Ceny budou uděleny 15. září 2016 v rámci konání ECMA-kongresu v Antibes / Juan-les-Pins, Francie.

Malá ochutnávka při kávě

Fotografie exponátů se stručným popisem jsou k dispozici na stránkách organizátora či zde a určitě se je na co dívat i čím se inspirovat. Ke zdařilým počinům patří i spotřebitelský obal, který však lze využít i jako skupinový SRP obal zásobníkového charakteru na kávové kapsle. Výrobcem trendy obalu typu reclosable je Rattpack Group. Praktický, ale přitom velice originální zásobník z lepenky lze použít pro kapsle různých příchutí a umístit ho v blízkosti kávovaru.

Nesquik pro ruský trh zaujme tvarem

Výrazným strukturálním designem se vyznačuje obal Nesquik 3D (Nestlé Russia, přihlašovatel obalu Van Genechten Packaging). Neobvyklá designová kreace s výraznými 3D konstrukčními prvky je zatraktivněna v rámci brandu i populární figurkou ikonického zajíčka Bunny. I díky němu se očekává zvýšení prodeje této pochutiny.