RHEINISCH-BERGISCHE DRUCKEREI investoval do zakoupení lakovací jednotky pro tiskový stroj KBA Cortina. Tyto stroje využívají technologii bezvodého/suchého ofsetu. Silnou stránkou rotaček Cortina jsou kromě moderní technologie i nižší nároky na výšku tiskové haly.  I když je kompaktní konstrukce prostorově úsporná, je zároveň i příjemná pro obsluhu.

Leader ve výrobě tiskových ofsetových strojů společnost společnost Koenig & Bauer poprvé představila novinou rotačku Cortina ve formě prototypu již v roce 2000 na veletrhu DRUPA. Od té doby úspěšný prototyp prošel mnoha inovacemi a nyní patří k nejvýkonnějším a nejkvalitnějším ve své třídě.

Možnosti strojů KBA Cortina

Suchý ofset nabízí uživatelům mnoho benefitů ať se již týkají tiskové kvality, nájezdu stroje, ekonomického provozu, ekologie či minimální makulatury. Kompaktní zařízení KBA Cortina s maximálním produkčním výkonem 80.000 archů/h je možné dodávat v provedení s dvojnásobnou šíří a jednoduchým (4/1) či dvojnásobným obvodem (4/2), ale i jako rotačku ve trojnásobné šíři (6/2). Tisková jednotka bez převodovky a mazání fungující s jedním frikčním pohonem AC na tiskový válec poskytuje ideální předpoklady pro letmou výměnu tiskových desek a pozdější propojení s osvitovou jednotkou tiskových desek.

Důvod investice

Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH (RBD) v Düsseldorfu objednala svoji první lakovací jednotku s infračervenou sušičkou od společnosti KBA již v roce 2013 a uvedla ji do provozu v únoru 2014. Pozitivní zkušenosti s tiskem a lakováním v současnosti přivedly společnost RBD k myšlence (a následně k realizaci), aby investovala do další lakovací jednotky pro svůj tiskový stroj Cortina. Další investicí se předpokládá od srpna 2017 zdvojnásobení dokončovací kapacity.