Hned dvě firmy ze skupiny RPC Group představily nyní na jaře nové inovace v balení. Obě obalové inovace vycházejí svým přírodním vzhledem vstříc spotřebitelům upřednostňující naturální vizuální styl. Navíc zelená barva u obalu na tekuté mýdlo dobře koresponduje nejenom s představou přírody, ale i aromatem zeleného jablka, kterým  je produkt obohacen.

Společnost RPC patří k hlavním leaderům v oblasti výroby plastových obalů. K hlavním materiálům, které firma používá, patří PP a PE.

Inspirováno přírodou

M&H Plastics vytvořila nový typ plastových dóz v zelené barvě, které jsou určeny pro řadu pěnových mýdel Soaper Duper. Design byl vytvořen studiem B&B Studio. Na výrobu byl použit 100% recyklovatelný HDPE. Produkt se nejprve začal prodávat v luxusním obchodě Liberty London, nyní je jeho distribuce rozšířena o známý řetězec TESCO.

Inovace v uzávěrech má mramorovaný vzhled

RPC Zeller Plastik začala vyrábět uzávěry s velmi originálním vzhledem. Mramorování barev u vstřikovaných uzávěrů je dosaženo přidáním vybraného barevného pigmentu do granulátu při technologii vystřikování. Víčka s mramorovým efektem jsou odlišná a mohou být navrženy podle barvy trupu obalu - tímto způsobem lze smíchat až sedmi barev.