Poslední lednový týden probíhal na moskevském výstavišti  SAO Expocenter již 25. ročník veletrhu Upakovka, který je zaměřen především na obaly, technologii výroby a související logistiku. Souběžně s tímto veletrhem probíhal i 20. ročník veletrhu interplastika, který je určen pro výrobce a dodavatelé z průmyslového odvětví plastové a gumárenské výroby.

Oba veletrhu potvrdili vysoký zájem jak ze strany vystavovatelů, tak i návštěvníků. Během 4 dnů konání veletrh navštívilo více než 23 000 odborníků. Což je téměř o 3 000 více než v loňském roce.

Nechyběly doprovodné akce

Velký zájem vzbudila i řada doprovodných akcí, které často přehledně presentovaly inovace daného sortimentu. Velkou pozornost jak odborné veřejnosti, tak i médií vzbudila iniciativa SAVE FOOD na ruském trhu. Hojně navštěvováno bylo i fórum ve formě  Innovationparc, kde návštěvníci mohli ocenit velké množství informací, které byly k dispozici k řadě inovací a měli i možnost diskutovat o řadě výhledových obalových řešení.

PET je na obalovém trhu již 75 let

Popularitě se těšilo i fórum "75let PET". Na tomto plénu jeden z hlavních leaderů z oblasti nápojového průmyslu, společnost KHS poskytla informace o současných tendencích a trendech, jak z oblasti výroby obalů a jejich plnění, tak i z hlediska jejich následné recyklace.

Další ročník ruského veletrhu Upakovka se bude konat v příštím roce ve stejném lednovém termínu.