Digitální tiskový stroj Primefire nové generace od společnosti Heidelberg byl poprvé představen na Drupě a vzbudil již zde oprávněný zájem. Až sedmibarevný digitální DOD piezo ink jet stroj se nyní již presentuje v provozu. Pilotním projektem byla jeho akvizice společností MPS. Výhodou zařízení je potisk formátů B1.

Americký výrobce obalů Multi Packaging Solutions (MPS) se stal prvním uživatelem generačně nového stroje, který si hravě poradí i s formátem B1. Výrobce digitální ho stroje Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) využil v konstrukci stroje i výkonnou a super kvalitní technologii od společnosti Fujifilm.

MPS, svět krásy a digitální tisk

Společnost MPS se ve svém portfoliu soustředí především na výrobu obalů pro kosmetický a farmaceutický průmysl. V současnosti zaměstnává 9 000 lidí ve 14 zemích světa. Digitální technologií je společnost schopna svým klientům nabídnout řadu benefitů, které naopak neumožňuje konvenční tisk. Jedná se tedy o vhodné doplnění stávajících technologií.

Zefektivnění procesů a možnost personalizace

Mezi zákazníky MPS patří mnohé známé kosmetické společnosti, které vedle masové produkce jsou často i výrobci řešení, u kterých je potřeba přímo cílit na často i užší cílovou skupinu. Tito klienti ocení možnost rychlé realizace kreativních změn, ke kterým při tvorbě či inovaci grafického designu dochází. Dalším žádaným využitím je dnes stále populárnější personalizace, která konečného spotřebitele více emočně připoutává k produktu. Digitální tiskový stroj Heidelberg Primefire 106 kromě vysoce kvalitního potisku svým začleněním ve stávajícím workflow zefektivní procesy dodavatelského řetězce a sníží i mnohé náklady na zásoby.