Žijeme v době, kdy nejlevnější obal není už naštěstí považován za nejlepší. Dvojnásobně to platí v segmentu dárkových obalů. Ať již klasické dárky, tak B2B vyžadují obal s přidanou hodnotou. V kategorii dárkových obalů letos v soutěži Obal roku získalo cenu hned pět velmi inspirativních obalů.

 

Úspěšný prodej prémiových alkoholů podtrhne nejlépe i vyšší úroveň balení, nejlépe nejenom v podobě odpovídajícího primárního obalu (láhve s etiketou), ale často i sekundárního spotřebitelského, v tomto případě dárkového obalu. Vítěznou sérii obalů na sekt do soutěže přihlásil Model Obaly a. s.

 

Čistý design působí luxusně

Luxusní sada světlých a tmavých obalů byla vytvořena ve spolupráci s autory designu, kterými bylo Grafické štúdio Paul-Murín ve spolupráci s Ivo Tolochem. Čistota designu za pomoci hned několika zušlechťovacích technik vynikla na kvalitním materiálu, ze kterého byly obaly vyrobeny. 

 

Jak dosáhnout vynikajícího výsledku

Na luxusní balení sektů byla zvolena kašírovaná vlnitá lepenka. Vlastní obal je potištěn ofsetovým tiskem na N-vlnu. Na zušlechtění se podílelo hned několik zušlechťovacích technologií -  ColdFoil, drip-off s matným efektem, lesklý UV lak a slepotisková ražba.