V současné době se vyrábí český originál Staré žitné myslivecké v legendární Palírně U Zeleného stromu v Prostějově, která je nejstarší palírnou v Evropě s nevídanou pět set let trvající tradicí žitných destilátů. Taková tradice i obliba nápoje zavazuje producenta i ke stáčení do kvalitativně vyšších obalů. Obal na  značku Stará žitná myslivecká RESERVE (O-I Czech Republic, a.s.), obdržel v kategorii nápoje letošní cenu Obal roku.

 

Stará žitná myslivecká Reserve je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. století. Základ Staré žitné myslivecké Reserve tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který zraje v dubových sudech. Díky originální receptuře, která je po staletí pečlivě střežena, získává výjimečně jemnou chuť.

 

Dva výrobní týmy, jeden úspěšný design

Společnost O-I, sklárna Dubí dlouhá léta spolupracuje s firmou Palírna u Zeleného stromu na vývoji designu lahví v úzkém kontaktu. Design lahve byl vyvinut v přímé spolupráci týmů obou společností. Finálnímu návrhu předcházelo několik tvarových řešení. Lahve jsou vyráběné ve společnosti O-I, sklárně Dubí.

 

Design obalu koresponduje s kvalitou obsahu

Řada lahví (50, 70 cl) obsahuje všechny základní znaky společnosti Palírna u Zeleného stromu a lákavého obalu. Porota ocenila skvělou souhru embosované lahve a etikety. Obal je i příznivý k životnímu prostředí a je plně recyklovatelný.