Značku Božkov od společnosti Stock, tedy od předního producenta lihovin ve Střední a Východní Evropě, není potřeba dlouho představovat. Obal na lahodný třtinový rum plné a nasládlé chuti a charakteristické barvy, prodávaný pod značkou Božkov Republica Exclusive, se může od tohoto roku navíc honosit i cenou Obal roku.

 Božkov republica exclusive je oslavou těchto prvorepublikových hodnot. Přihlašovatelem neméně atraktivního obalu byla společnost  O-I Czech Republic, a.s. Známá sklárna byla producentem obalu navrženého přímo společností STOCK Plzeň – Božkov s.r.o.

 

Úspěch podložen dlouholetou spoluprácí

V případě vítězného exponátu se jedná o řadu lahví 50cl a 70cl, které velmi dobře reprezentují a posouvají obalové sklo kupředu. Lahve jsou vyráběné ve společnosti O-I, sklárně Dubí. Vývoj designu obalu ve spojení se společností Stock bylo jen dalším pokračováním dlouholeté spolupráci s touto firmou při vývoji nových obalů.

 

Prvorepublikové hodnoty oslovují i dnešního spotřebitele

Inovativní design lahve první republika je obdobím noblesy a elegance, poctivosti a hrdosti na řemeslný fortel a um, kterým je Stock proslulý. Božkov Republica Exclusive je oslavou těchto prvorepublikových hodnot. Obal je ekologicky velmi příznivým počinem a je plně recyklovatelným.