Společnost DS SMITH patří k významným producentům obalů z lepenky. Kvalitu jejich obalů oceňují nejenom zákazníci, ale pravidelně je oceňována i na nejrůznějších národních i mezinárodních odborných soutěžích. Společnost si může pochlubit dalšími cenami, které tentokrát získala ve Skandinávii v rámci prestižní soutěže SCANSTAR.

SCANSTAR je obalová soutěž, která se koná každoročně v Norsku a jejímž cílem je ocenit nejlepší obalová řešení, která jsou vyráběna v Severní Evropě. Letos bylo získalo ceny osm exponátů a mezi nimi hned 2x DS SMITH, jednou pro Finsko a jednou pro Švédsko.

Nápojový transportní obal zaujal

Oceněným finským obalem byl transportní multipack pro Refresco Finland Oy. Zadáním bylo vytvořit nový typ transportního balení pro nápojové kartony Tetra Pack, tak, aby bylo možné ho kompletovat manuálně a aby, co nejlépe chránil při transportu produkt. Důraz byl kladen i na environmentální hledisko – to bylo zohledněno jednak výběrem materiálu a jednak i minimalizací jeho spotřeby.

Chytré obalové řešení pro e-commerce

Za švédského výrobní závod DS SMITH zaujalo smart obalové řešení 2Way pro oblast e-commerce. Obal je vhodný nejenom pro jednorázovou přepravu, ale lze ho použít i jako vratný. Dalším benefitem je i možnost jeho využití jako obalu dárkového. Obal z vlnité lepenky je dobře skladný a velice snadno sestavitelný.