Společnost Innovia Films patří k předním producentům polyolefinových fóliových materiálů pro výrobu etiket a obalů. Nově společnost oznámila rozšíření své produktové řady o bílé polyolefinové smršťovací fólie typu “floatable”. Novým materiálem je bílá fólie s nízkou hustotou vyrobená z polyolefinu (WAPO), která si při tisku zachovává plovoucí vlastnosti.

Neprůhlednost fólie je benefitem především u obalů na produkty, které jsou citlivé na světlo. K nim patří např. mléčné výrobky, potravinové doplňky, nutriční produkty a kosmetika. Folie bude vyráběna v evropském závodě Innovia v polském Płocku.

APO (WAPO) v bílé barvě rozšiřuje možnosti recyklace průhledných PET

Mnoho produktů citlivých na světlo je baleno v lahvích z HDPE, které ovšem ve větším měřítku nejsou recyklovány zpět do potravinářských obalů – alespoň v tuto chvíli ne,“ vysvětluje Simon Huber, výkonný ředitel Innovia Europe. „Tato, svým způsobem, převratná inovace může umožnit mléčným značkám a dalším společnostem, které mají produkty citlivé na světlo, přejít na průhlednou PET lahev, která může být zpětně recyklována v rámci výroby dalších potravinářských obalů – což je ideální z hlediska cirkulární ekonomiky. “

Vysoká výtěžnost v procesu recyklace

Folie bude prodávána pod názvem RayoFloat™ white APO (WAPO) a rozšíří již nabízenou produktovou řadu RayoFloat™ o plovoucí shrink sleeve material. Stejně jako řada čirých fólií, RayoFloat™, i white APO usnadňuje snadné oddělení a odstranění etiket z PET lahví a jiných typů plastových obalů v procesu recyklace. Automaticky se odděluje při třídění a recyklaci v procesu sink/float a umožňuje tak vysokou výtěžnost velmi kvalitních PET vloček, které jsou základem recyklace u potravinových obalů. V současnosti nový typ fólie obsahuje až 20 procent postindustriálního recyklovaného obsahu.