V úterý 19. března proběhne v Litoměřicích již tradiční Módní přehlídky z obalových a odpadních materiálů. Přehlídku jako obvykle připravila škola Litegra Litoměřice. Kromě oboru Grafický design obalů, který připravil a bude presentovat drtivou většinu modelů, na ní letos různým způsobem participovaly i ostatní obory školy.

 

Letošní ročník se ponese ve znamení 56 módních kreací z různých obalových materiálů. Vstupné je jako vždy dobrovolné. Z dobrovolných přispěvovatelů budou na závěr losovány vítězové různých cen. Vlastní sbírka pak půjde na zakoupení pomůcek pro studenty školy.

 

Obalové materiály mají studenti rádi

Účelem módní přehlídky je nejenom defilé zajímavých šatů a dalších exponátů, ale zároveň i snaha zpopularizovat možnosti obalových a odpadních materiálů. Přehlídky se konají v Litoměřicích každým druhým rokem od roku 2017. Ta letošní navíc bude mít ještě další „život“, šaty z obalových materiálů zahájí sezonu v podobě expozice s vernisáží (2.4.) na nedalekém zámku Libochovice, kde budou vystaveny až do konce dubna 2024.