Společnost Krones oznámila svůj záměr ukončit divizi digitální dekorace obalů na konci roku 2023. Od počátku tohoto roku tedy tento výrobce přestal vyrábět uvedené technologie. Nicméně podpora pro stávající již zavedené linky u zákazníků trvá.

Skupina Krones, která patří k hlavním leaderům na poli technologií pro nápojový a potravinářský průmysl se rozhodla ukončit svou činnost v oblasti digitálního tisku obalů. Konec výroby byl ohlášen na posledni den právě ukončeného roku.

Změny v rámci obchodní strategie

Přestože dceřiná společnost skupiny Dekron GmbH úspěšně provozuje stroje tohoto typu u řady různých zákazníků, rozhodnutí bylo výsledkem pečlivého přezkoumání celkové obchodní strategie firmy a současné situace na trhu. Dekron o tom již v listopadu informoval své zaměstnance, zákazníky, dodavatele a obchodní partnery. Od roku 2024 zajišťují veškerou servisní podporu potřebnou pro stávající linky zajišťovat odborní servisní technici společnosti Krones AG.

Stroje DecoType končí

Společnost Dekron GmbH vyvinula a vyráběla stroje  řady DecoType, které se používají k digitálnímu zdobení nádob ze skla, PET a HDPE od roku 2018. Potřebné UV inkousty dodávala dceřiná společnost skupiny KIC Krones. Krones zároveň synergizoval v Dekronu své vlastní vývojové aktivity a obchodní operace přes Till GmbH, ve které má společnost od roku 2014 většinový podíl. Dceřiná společnost bude s účinností 31. prosince 2023 zlikvidována a závod v Kelkheimu uzavřen. Se všemi zaměstnanci již byly vyjednány podmínky odstupného.