Společnost Xerox a Naval Postgraduate School (NPS) nově spolupracují na pokroku v oblasti výzkumu aditivní výroby, konkrétně 3D tisku. Ten má potenciál zásadně změnit způsob, jakým armáda zásobuje vlastní nasazené síly. NPS získala jako první 3D tiskárnu Xerox ElemX.

 

V prosinci loňského roku byla v rámci dohody o spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje (Collaborative Research and Development Agreement - CRADA) na univerzitní kampus NPS nainstalována první univerzální tiskárna na tekuté kovy Xerox ElemX™. Řešení Xerox nabízí možnosti praktického prozkoumání, jak s pomocí technologie 3D tisku vytvářet kovové díly a zařízení pro bezprostřední využití.

Tiskárna ElemX akademikům a studentům NPS umožňuje přístup k nejnovějšímu aditivnímu výrobnímu zařízení pro disertační výzkum.

 

Schopnost vyrábět náhradní díly na místě

 „Společné výzkumné úsilí se společností Xerox a využití jejích inovací v oblasti 3D tisku je skvělým příkladem toho, jak NPS motivuje své studenty k hledání nových cest ke zvyšování výrobní schopnosti za každých okolností.“ podotkla viceprezidentka NPS Ann Rondeau:

Tiskárna Xerox ElemX používá cenově úsporný hliníkový drát k výrobě koncových dílů, které vyhoví přísným provozním požadavkům. Schopnost vyrábět na místě náhradní díly k okamžitému využití snižuje závislost nasazených sil na globálních dodavatelských řetězcích. Rovněž řeší skryté náklady tradiční výroby.

 

Lokalizace 3D tisku pro řadu oblastí

„Závislost na globálním dodavatelském řetězci zanechává průmyslová odvětví jako letectví, automobilový průmysl, strojní průmysl, těžbu ropy a plynu zranitelná vůči vnějším rizikům,“ uvedla Tali Rosman, viceprezidentka a generální ředitelka pro oblast 3D technologií ve společnosti Xerox. „Naším cílem je integrovat do jejich provozu lokalizovaný 3D tisk. Zpětná vazba od NPS nám v reálném čase poskytuje data, která nám umožňují technologii ElemX neustále zlepšovat.“