Společnost MULTIVAC se zúčastní veletrhu Fruit Logistica 2024, který se bude konat 7. do 9. února 2024 v Berlíně. Jedním z témat veletrhu je, jak globální sektor obchodu s ovocem může přispět k udržitelnému rozvoji, a to včetně používaných obalů, které chrání čerstvé ovoce a zeleninu před předčasným znehodnocením v celém dodavatelském řetězci.  Společnost MULTIVAC zde bude vystavovat pod heslem „Znásobte svou hodnotu“

 

Společnost MULTIVAC bude mít stánek na veletrhu Fruit Logistica v hale 2. Nové presentované technologie respektují i nové typy obalů, které nejenom chrání čerstvé ovoce a zeleninu před předčasným znehodnocením, ale zároveň by měly zároveň šetřit zdroje a být plně recyklovatelné.

 

Obaly z alternativních materiálů  nejsou pro TX 710 problémem

Mezi exponáty na stánku MULTIVAC bude řešení pro plně automatické balení velkých šarží produktů, TX 710 traysealer. Linka balí čerstvé bobule do biologicky odbouratelných tray vyrobených z celulózy a uzavírá je tenkou, průhlednou a kompostovatelnou fólií, která chrání produkt před předčasným zkažením. TX 710 je vybavený senzory a inteligentním řízením stroje. Optimálního provozu dosahuje díky neustálé synchronizaci vkládání balení, utěsnění zásobníku a vykládání balení – a to vše při maximálním výkonu s konstantně vysokou kvalitou balení a minimálním odpadem. Volitelné připojení ke cloudu MULTIVAC umožňuje analyzovat a optimalizovat výrobu v reálném čase. Kompaktní manipulační modul H 130 automaticky vyskladňuje misky z balicího stroje vysokou rychlostí a s velkou přesností, než je po procesu balení umístí do kontejnerů.

Kromě tohoto řešení automatické linky představí MULTIVAC také kompaktní T 305, samostatný zásobník na balení na základní úrovni pro plně automatické balení malých a středních zakázek čerstvých produktů.

 

Multifunkční aplikátory etiket

Pro ovoce a zeleninu, které není třeba balit ve vakuu nebo v modifikované atmosféře, představí MULTIVAC na veletrhu Fruit Logistica dva pásové etiketovače pro udržitelné a nákladově efektivní balení. Etiketovače umožňují utěsnění uzávěru a označení tray na ovoce a zeleninu v jedné jediné operaci. V případě těsnění uzávěru TopWRAPTM etiketovací aplikátor nalepí štítek ve tvaru C přes horní část tray a po obou stranách dolů. Veletržní expozice ukáže balení hub v kartonovém tácku s fóliovou etiketou. Podíl plastu v balení je pod deset procent, houby přitom vydrží čerstvé výrazně déle. Speciální výrobní proces zajišťuje, že na vnitřní straně etiket jsou zóny bez lepidla, takže jsou povoleny pro přímý styk s potravinami.

 

Úspora nákladů i omezení plýtvání s potravinou

Na stánku MULTIVAC v ostrém provozu bude dále k vidění i balení volně ložených bobulí do kartonových podnosů s uzávěrem TopCLOSETM. V tomto případě etiketovač nalepí etiketu pouze na okraje podnosu s ovocem. I zde zůstává vnitřek etikety bez lepidla. Pomocí odlepovacího rohu může spotřebitel štítek sejmout a separovat od zbytku obalu.

Tento automatický proces balení na pásovém etiketovacím stroji MULTIVAC poskytuje významnou úsporu nákladů ve srovnání s pracnými ručními řešeními. Etiketovač pracuje s výkonem až 180 balení za minutu a zajišťuje, že plýtvání potravinami je omezeno na minimum.

Experti MULTIVAC budou návštěvníkům veletrhu poskytovat i informace o různých možnostech pro zlepšení recyklace a ekologické stopy produktu pomocí inovativních návrhů obalů a alternativních materiálů, aby společnosti v tomto odvětví mohly vyrábět efektivněji a s menším množstvím materiálu.