THIMM SCHERTLER Verpackungssysteme s hlavním sídlem v Nordhausenu (Německo), který v České republice vystupuje pod značkou THIMM SCHERTLER Packaging Systems, se bude prezentovat na celém světě pod názvem THIMM Packaging Systems. Ke změně názvu by mělo dojít začátkem dubna po dokončení všech formálních změn týkajících se právních záležitostí spojených s přejmenováním jednotlivých společností. Také česká dceřiná společnost v Chotětově bude v následujících měsících přejmenována. Změna názvu je dalším krokem v rámci skupinové strategie růstu a internacionalizace, kterou THIMM důsledně realizuje již několik let.

hirschReorganizace a další rozvoj

Ředitel Hans-Joachim Hirsch: „Stálý růst a zvyšující se internacionalizace naší firmy před nás staví velké výzvy a vyžadují reorganizaci a další rozvoj podniku. Cílem tohoto procesu změn je připravit se dobře na budoucnost, abychom i nadále mohli plnit požadavky našich zákazníků s maximální flexibilitou a abychom mohli společně s nimi růst. Na důkaz naší úspěšné strategie růstu a internacionalizace proto budeme vystupovat v budoucnu po celém světě jednotně pod názvem THIMM Packaging Systems."

Investice i v Mexiku

THIMM specializující se na multimateriální přepravní obalová řešení zaznamenává již několik let nárůst ve dvouciferných číslech. V roce 2013 se rozjely zároveň hned dvě nové výrobní pobočky v Německu. Současně podnik připravuje zahájení výroby ve dvou nových pobočkách. „V Germersheimu (Německo) i v Pueblu (Mexiko) budeme vyrábět přepravní boxy a obalové systémy převážně pro automobilový průmysl," vysvětluje Hirsch. „V Germersheimu budeme začínat na ploše 34 000 čtverečních metrů, v Pueble na 6 000 metrech čtverečních. Obě pobočky nabízejí dostatečný prostor pro další expanzi." Přípravné práce k uvedení výrobního podniku do provozu budou dokončeny začátkem roku 2016.

Návrh, výroba, kompletace

THIMM SCHERTLER Verpackungssysteme, jak bylo výše naznačeno, se specializuje na návrhy, výrobu a kompletaci inovativních, technologicky pokročilých obalových materiálů v oblasti obalů z technických pěn a obalů určených pro těžké zboží, přepravních boxů a vícedílných obalových systémů vyrobených z nejrůznějších kombinací materiálů – převážně z odolné vlnité lepenky, dřeva a technických pěn. Tato obalová řešení lze použít především v oblasti námořní přepravy.

THIMM SCHERTLER Verpackungssysteme

Podnik, s objemem obratu kolem 150 milionů eur za rok, zaměstnává ve svých pěti závodech více než 600 zaměstnanců. V současné době je společnost THIMM SCHERTLER Verpackungssysteme zastoupena pobočkami v Německu (Nordhausen, Neuburg an der Donau, Brémy, Duisburg) a v Česku (Chotětov). Svůj minoritní podíl v Rakousku podnik zrušil počátkem roku. THIMM SCHERTLER Verpackungssysteme je divizí skupiny THIMM Group s centrálou v Northeimu.