O tom, že je BIB (Bag In Box) velmi oblíbeným typem obalu, není potřeba asi nikoho přesvědčovat. Důležitou částí BIB je i ventil a k těm nejlepším patří značka Vitop. Tyto ventily jsou využívány i pro obaly BIB od Smurfit Kappa a dávno už u nich neplatí, že musí jen 100% plnit svou funkci. Smurfit Kappa ani Vitop nezahálí a představují na trhu další novinku.

 

Smurfit Kappa v současnosti presentuje udržitelnou změnu u používaných ventilů Vitop®. Aby se ještě více usnadnila recyklace, byl při výrobě ventilů (proces vstřikování) odstraněn karbonový pigment.

 

Nové ventily ve velké produkci

Dva největší evropské závody Bag-in-Box společnosti Smurfit Kappa ve Francii a Španělsku nyní využívají tedy Vitop® Natural, které jsou vyrobené z průsvitného materiálu. Tento koncept byl vývojově po prvé představen již před dvěma lety jako udržitelná alternativa k sazím, které se do té doby u materiálu pro ventily Vitop® využívaly. Protože však sazný pigment nemusí být vždy detekován optickým tříděním pomocí NIR skenerů, používanými mnoha recyklačními zařízeními, může později dát recyklovanému plastu neatraktivní šedou barvu.

 

Maximálně usnadnit sběr, třídění i recyklaci

Didier Pontcharraud, generální ředitel společnosti Vitop, uvedl: „Naším cílem je navrhovat naše obaly takovým způsobem, aby bylo snadné je sbírat, třídit a recyklovat. Přechod všech našich BIB obalů z klasických Vitop ventilů na Vitop® Natural zároveň naplňuje cíle udržitelnosti. Dalším benefitem je, že došlo i k výrazné optimalizaci celého výrobního procesu, který vedl k nižší míře odpadu,“ dodal Dominique Gessat, generál

Manažer Smurfit Kappa Bag-in-Box Francie.

Vitop® Natural, který lze na požádání vyrobit i z biologických materiálů, je již

od počátku výroby dobře přijímán zákazníky. Je k dispozici také v kompaktní verzi s nižší hmotností plastu.