OneVision® Software Group patří k leaderům pro předtiskovou přípravu a premedia software. Nová verze SW 17.2 pokračuje v trendu nabídnutém již předchozím updatem 17.1, i u nové verze dochází k dalšímu zvyšování míry automatizace především u nástrojů užívaných při editaci  a zpracování obrazu.

Vydavatelé novin i polygrafové po celém světě spolupracují s produkty od společnosti OneVision a profitují především z automatizace, spolehlivosti a výsledných úspor. Kromě trvalé optimalizace stávajících řešení, společnost OneVision Software AG neustále investuje do vývoje nových produktů a zákaznických segmentů. Produkční portfolio společnosti se pohybuje od softwaru pro předtiskové nástroje až po nástroje pro inteligentní správu barev a optimalizaci obrazu pro produkty pro digitální publikování.

Vylepšení pracovního prostoru

V nové verzi výrobce softwaru představuje nové funkce, jako je automatické retušování očí v obrazech, VDP (Variable Data Printing) a plnou podporu PDF 2.0. OneVision Generation 17.2,  je v současnosti již druhou hlavní verzí tohoto softwaru v letošním roce. Nová varianta Workspace Pro X signalizuje další krok směrem k ještě větší automatizaci procesů. Systém řízení pracovních postupů zpracovává soubory z MS Office a Libre Office a automaticky je převádí na PDF.

Vyšší míra automatizace i podpora PDF 2.0

Ve verzi 17.2 Amendo se zaměřuje výrobce rovněž na ještě větší automatizaci ručních procesů. V rámci inovací je možné dokázat, že i typický ruční úkol v pracovním postupu jako je rozjasňování očí, může být automatizován, což vede ke zkrácení doby retušování a konzistentní vysoké kvalitě obrazu. Asura, průmyslový standard pro software prepress plně podporuje formát PDF 2.0. Nová verze PDF byla vydána v červenci 2017 a Asura je jednou z prvních profesionálních softwarových aplikací, které plně podporují formát PDF 2.0. Asura podporuje VDP - tisk variabilních dat. V kombinaci se softwarem Solvero, editorem PDF aplikace OneVision, mohou být do šablony PDF vloženy proměnné údaje, jako jsou adresy, grafiky a obrázky. Výsledné soubory PDF mohou být generovány buď ručně pomocí aplikace Solvero nebo plně automatizované s Asurou.