Společnost Bosch Packaging Technology patří k hlavním výrobcům a dodavatelů balicích strojů a linek. Velké spektrum strojů a zařízení je určeno pro farmaceutický průmysl, kde má společnost velké zkušenosti i s realizací linek či strojů v čistých prostorech. Nejnovějším plnícím a uzavíracím zařízením pro farmacii je v současnosti AFG 5000. 

Bosch Packaging Technology (Bosh Group) má ve svém bohatém portfoliu vedle balících strojů i široké spektrum strojů a zařízení pro farmaceutickou výrobu, od laboratorní fáze a testování výroby až po primární a sekundární balení, od jednotlivých strojů až po rozsáhlé výrobní linky a od vývoje a projektování, přes instalaci až po servis, včetně modernizace existujících zařízení apod.

Různé množství i různý výkon

AFG 5000 je plnicí a uzavírací stroj určený pro aplikaci farmaceutických práškovitých produktů do skleněných lékovek. Výrobcům nabízí širokou škálu možností. Systém je určen pro plnění jak malého, tak i většího množství produktu. Zákazníci mají možnost volby mezi technologií s jedním plnicím bodem (výkon 160 obalů za minutu) až po tři plnicí body (pro až 480 lahví za minutu).

Zjednodušené čištění či sterilizace součástí

Všechny součásti, které přicházejí do kontaktu s produktem, lze snadno demontovat pro čištění a sterilizaci. Výsledkem je snadno použitelný stroj, který nabízí zákazníkům značnou úsporu místa a nákladů. V oblasti farmaceutických linek může být AFG 5000 kombinován s čisticími stroji a sterilizačními tunely, stejně jako zařízením pro uzavírání koncových zařízení, aby vytvořila kompletní technologickou linku pro bezpečný a spolehlivý způsob plnění farmaceutických prášků.