Společnost Epson presentovala na veletrhu Drupa v Düsseldorfu velmi široké portfolio, od velkých průmyslových tiskáren etiket, velkoformátových strojů přímého potisku textilií, sublimačních a signage strojů až po menší, kompaktní zařízení určená pro vysoce kvalitní barevný tisk na širokou škálu materiálů a substrátů.

 

Prezident společnosti Epson Yasanori Ogawa se zúčastnil Drupy, a hned první den přednesl hlavní projev zaměřený na inovace v digitálním tisku. Zároveň zde i zrekapituloval, jak se společnost Epson „znovuobjevila“ a posunula se od starších analogových řešení k udržitelnější budoucnosti ve znamení digitálního ink jetu.

 

Zaměřeno na on demand

Hlavním cílem společnosti Epson na letošním veletrhu drupa je uspokojit rostoucí poptávku po lokalizované produkci on demand. Trendem současné poptávky je odklon od analogového jednoformátového tisku k více personalizovaným produktům na míru. Stále se zvyšuje poptávka po zvyšování kvality.  Dalším trendem jsou kompaktní a flexibilní tiskárny pro mikroprodukci.  Na stánku zaměstnanci Epson demonstrovali, jak mohou nejnovější technologie digitálního tisku pomoci podnikům vyrábět vysoce kvalitní, barevné a zároveň personalizované tištěné produkty on demand.

 

Novinky se představují

Mezi úplné novinky Epson vystavené na letošním veletrhu Drupa patří nový 64palcový SureColor SC-P20500. Tisková technologie zaujme především výrobce vysoce kvalitních výtvarných fotografií a plakátů apod. Nová digitální tiskárna ColorWorks C8000 je systémem on demand, který je určen hlavně pro vysoce kvalitní komerční výrobu etiket. Nová tiskárna Monna Lisa 13000 tiskne přímo na tkaninu. Pro uživatele je sympaticky cenově dostupná. Jednokroková digitální textilní tiskárna s menším půdorysem, která poskytuje in-line tisk s použitím udržitelných pigmentových inkoustů.

 

Portfolio opravdu úctyhodné

Prohlédnout si návštěvníci mohli i SureColor F10000 s volitelnou jumbo rolí, což je v současnosti nejproduktivnější sublimační tiskárna Epson. Novinkou byla SC-F11000H s přidanými oranžovými a fialovými inkousty a volitelnou jumbo rolí. Zájem byl i o produkty řady personalizovaných a mikroprodukčních tiskáren Epson, které zahrnují nový hybridní DTG/DTFilm SureColor F1000, A4 UV flatbed SureColor V1000, A3 UV flatbed SureColor V2000 a mikroprodukční DTG/DTFilm SureColor F2200