Společnost ProAmpac se dlouhodobě zabývá produkcí flexibilních obalů a zároveň se i věnuje vlastnostem používaných materiálů.  Nově společnost oznámila, že se stala i finalistou soutěže Environmental Packaging Awards 2024.

 

Ocenění Environmental Packaging Awards, se uděluje v rámci soutěže již druhým rokem. Soutěž je zaměřena na inovace v oblasti udržitelnosti v obalovém průmyslu. Vedle silného akcentu na odpovědnost vůči životnímu prostředí musí být u produktů zachovány i všechny technicko estetické funkce obalu při ochraně produktů.

 

Balení ovoce a zeleniny

ProAmpac ProActive Recyclable RP-1000 získal uznání v kategorii balení čerstvého ovoce a zeleniny. Vítězné řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s Marks and Spencer's Select Farms. Obalové řešení na bázi recyklovatelného materiálu se vyznačuje i poutavou grafikou a zároveň i zachovává všechny vlastnosti potřebné pro ochranu produktu. Při výrobě byla použita špičková spojovací technologii, která zajišťuje 100% těsnost i na vysokorychlostním zařízení form-fill-seal.

 

Ceremoniál na konci června

Udržitelné obalové řešení podtrhuje závazek firmy poskytovat ekologicky šetrné možnosti, které splňují potřeby spotřebitelů a maloobchodníků. Ceremoniál Environmental Packaging Awards se uskuteční v The Park Plaza Victoria v Londýně ve středu 26. června 2024.