Robopac bude v nejbližší době vystavovat na Macfrutu, který patří k předním veletrhům zaměřenými na  odvětví ovoce a zeleniny. Veletrh se bude kobnat v květnu v italském Rimini a Robopac, v rámci Aetna Group stánku, zde bude presentovat jak samohybného robota, tak I balící stroje v high tech provedení.

 

Letošní Macfrut, který se koná od 8. do 10. května 2024 v Rimini Expo Centre, se v průběhu let stal klíčovou akcí pro provozovatele a nákupčí ovoce a zeleniny. V loňském roce se mohl pochlubit 1 200 vystavovateli a více než 49 700 návštěvníky.

 

Universální samohybné řešení

Robopac bude vystavovat v rámci presentace globální Aetna Group, jejíž produkce sahá od poloautomatických balicích strojů s chytrou technologií až po automatická balicí řešení, průmyslové balicí stroje a balicí stroje, paletizátory, přepravníky AGV a LGV a stroje na recyklaci surovin.

Robopac vystaví na Macfrutu v pavilonu D4, stánek 024 svůj ikonický samohybný Robot S7 pro balení do stretch fólie a poloautomatický ovinovací stroj s rotačním ramenem Masterwrap HD XL, obojí high-tech řešení s výjimečně vysokým výkonem. Robot S7, známý svou vysokou autonomií při balení a velkou pracovní flexibilitou, je navržen tak, aby balil a stabilizoval paletizované náklady jakéhokoli tvaru, velikosti a hmotnosti pomocí stretch fólie. Díky inovativnímu systému snadného vkládání fólie (ILS) přes otevírání vozíku a technologii Power Drive s bezkartáčovým pohonem lze fólii ovládat s extrémní přesností, což zajišťuje dokonalé předtažení a minimální spotřebu fólie a energie.

 

Odpověď na stabilizaci problematického nákladu

Masterwrap HD XL je naopak ideálním řešením pro stabilizaci nestabilních, těžkých a nepravidelně tvarovaných nákladů. Robustní a spolehlivá technologie, se vyznačuje funkcí předběžného natažení. Lze jí snadno integrovat do všech průmyslových uspořádání a implementovat pomocí technologie R-Connect, která umožňuje maximální produktivitu díky neustálému sledování správného provozu stroje. Potravinářský trh je pro skupinu strategickým odvětvím, do kterého lze investovat, se stále větším důrazem na udržitelnost a zavádění inovativních řešení schopných uspokojit specifické potřeby zákazníků a cílového trhu.