Mondi Group společně s teamem Fiorini International vyvinula nový plně recyklovatelný obal na těstoviny. Nové řešení papírových obalů je určeno pro Antico Pastificio Umbro, italského výrobce prémiových těstovinových výrobků.

 

Nový obal je zcela recyklovatelný a po zavedení do celého sortimentu těstovin odstraní až 20 tun plastů ročně. Přitažlivý obal, který poskytuje pevnost a líbivý design, má papírové okénko, které umožňuje spotřebiteli vidět produkty. Inovativní balení těstovin bylo presentováno v rámci The Waste Age Exhibition pořádané London Design Museum a Ellen MacArthur Foundation, která probíhala od října 2021 do února 2022.

 

Cíl: snížit použití plastů o 20 tun ročně

Po kompletní revizi svého obalového designu se Antico Pastificio Umbro rozhodlo využít odborných znalostí společností Mondi a Fiorini International a navrhnout a vyrobit papírový sáček s průhledem pro své prémiové řady těstovin. Po úplném zavedení bude toto nové obalové řešení podporovat cíl společnosti v oblasti udržitelnosti snížit množství plastů úsporou až 20 tun plastů ročně.

 

Obal s okénkem z bio odbouratelné celulozy

 Úspěšné partnerství mezi Mondi a Fiorini International vyústilo v inovativní design papírového sáčku s velkým oknem vyrobeným z průhledné, recyklovatelné a biologicky odbouratelné celulózy, které umožňuje koncovému uživateli vidět obsah. Díky papíru vybranému společnostmi Mondi a Fiorini International je sáček plně recyklovatelný a zároveň nabízí stejné ochranné vlastnosti jako předchozí plastový obal. Těstoviny mají stejnou trvanlivost a jsou bezpečně uchovány během přepravy. Nový uzavírací systém utěsněný speciálním potravinářským tavným lepidlem spolu se zesíleným přelepem na spodní straně zlepšuje hygienu a zajišťuje snadné otevírání. Obaly vyrobené z obnovitelných zdrojů mohou spotřebitelé snadno zlikvidovat ve stávajících tocích papírového odpadu. Vysoká míra recyklace papíru v Evropě přesahující 80 % znamená, že papír, který dosáhl konce své životnosti, může být v rámci cirkulární ekonomiky do oběhu znovu vrácen. Nový sáček na těstoviny nabízí i vynikající potiskovatelnost, takže všechna sdělení o značce a produktu lze efektivně komunikovat. Benefitem je i skvělá průchodnost na plnicích strojích.