Belgie je synonymem pro čokoládové pralinky. Díky materiálu od společnosti Metsä nyní jeden z předních výrobců v zemi nabízí známé čokoládové pokušení v obalu, který má nyní o 32 % nižší uhlíkovou stopu v porovnání s původním balením.  jak

 

Baronie Group patří k největším belgickým výrobcům čokolády. Má dlouhou a význačnou historii s kořeny sahajícími až do roku 1839. Dnes společnost vyrábí čokoládové produkty pod různými značkami, z nichž mnohé jsou oblíbené na domácím i evropském trhu. Vedle udržitelného řemeslného zpracování svých produktů, se Baronie zaměřuje i na snižování obalového odpadu a zlepšování recyklovatelnosti.

 

Udržitelná, bariérová MetsäBoard Prime FBB EB

„V roce 2019, poté, co jsme uvedli na trh MetsäBoard Prime FBB EB, naši lehkou bariérovou lepenku s disperzním povrchem, jsme oslovili Baronie, abychom probrali, jak by jim tento produkt mohl pomoci, protože jsme si byli vědomi jejich silného zaměření na zlepšení udržitelnosti obalů,“ říká Tom Symons, Metsä. Vedoucí prodeje představenstva pro Benelux.

Baronie uvedla, že produkt by byl ideální pro její sesterskou společnost BIG, výrobce zmrzlinových specialit včetně ledových pralinek, které se již balily do MetsäBoard Classic FBB, celopotažené skládací krabice s PE povlakem. Vnitřní část obalu pralinek vyžaduje bariérovou vrstvu, protože je v přímém kontaktu se zmrazeným produktem. V minulosti se to řešilo použitím PE vrstvy na lepence, ale kvůli eliminaci plastů byla doporučeno použít MetsäBoard Prime FBB EB.

 

Nižší hmotnost ve spojení s eliminací plastu

Aby Baronie mohla presentovat výhody přechodu na MetsäBoard Prime FBB EB, vytvořila společnost Metsä Board hodnocení životního cyklu cradle-to-grave. LCA analýza ukázala, že přechod na nový typ lepenky s bariérou snižuje uhlíkovou stopu v celém životním cyklu obalu o úžasných 32 %.

MetsäBoard Prime FBB EB snížil hmotnost tray dílu o 0,2 gramu, což nemusí znít jako mnoho, ale znamená to o 5 % méně spotřeby lepenky na tento tray. Pokud jde o emise uhlíku, LCA ukázal, že výměna 100 tun lepenky potažené PE za MetsäBoard Prime FBB EB umožňuje roční snížení emisí ekvivalentní 15 vozům, které ujedou 20 000 km.