Schur Star Systems patří ke známým výrobcům a dodavatelům obalových řešení. K nejnovějším aktivitám, které v současnosti presentuje, je Schur®Star, systém, který byl navržen pro společnost Grow Up FARM. Obal slouží nejenom jako prostředek k ochraně a manipulaci, ale zároveň i jako produkt k pěstování hrachových klíčků a podobných produktů.

 

Dánská společnost Grow Up FARM uvedla na trh zcela nový produkt s názvem Eat-Grow-Repeat, jedná se o malé rostliny hrachu, které rostou v sáčku v konopném substrátu. Chlazené a zabalené hráškové klíčky, zůstávají čerstvé po dobu jednoho týdne. Spotřebitel po zakoupení odtrhne horní část sáčku a spodní část sáčku tvoří dno „pěstírny“. Konstrukce umožňuje umístění celého balení například na parapet, aby o ně mohlo být pečováno podobným způsobem jako o běžné rostliny v květináči. Díky světlu a vodě pokračuje růst klíčků  a po několika dnech lze  do salátové mísy nakrájet úplně čerstvou zeleň.

Grow Up FARMs & Greenow patří k průkopníkům profesionálního pěstování fazolových i hráškových klíčků. A protože poptávka po čerstvé zeleni neustále roste, Greenow začal hledat i efektivnější formu balení.

 

Garantovaná svěžest

Balicí stroj Schur®Star byl původně plánován pouze na plně automatické balení fazolových klíčků do uzavíratelných sáčků. Koncept vycházel z toho, že člověk často nejí všechny najednou. V uzavíratelném sáčku nedojde k vysušení klíčků ani v chladničce, ale naopak si mohou uchovat svou svěžest až osm dní. Ve spojení s touto filosofií může spotřebitel přispět  i ke snížení plýtvání potravinami, což je dnes problém, který se řeší jak v maloobchodě, tak v domácnosti. Tento systém je sice účinný, ale presentovaná novinka celý prodej posouvá ještě o něco dál!  

 

Snadno recyklovatelný obal

Systém balení Schur®Star plně odpovídá požadavkům projektu Eat-Grow-Repeat. Rostliny hrachu se původně pěstují v pěti patrech skleníku s 100% kontrolovanou atmosférou a využití recirkulace vody. Pěstování probíhá pod umělým světlem a zcela bez půdy. Následně dojde k balení do nového konceptu, kde sáček je vyroben z jednovrstvého PE, aby mohl být po spotřebě snadno tříděn a recyklován.