Společnost RPC Sæplast, která je součástí známého plastikářského koncernu RPC Group, představila nové obalové řešení vhodné především pro přepravní či velkoobjemové balení. Nový model přepravního kontejneru má pro uživatele velice jednoduchý design, který vedle ekonomičnosti nabízí řadu dalších, převážně hygienických benefitů.

PE kontejner je vhodný k manipulaci a ložení tekutin, gelů a dalších podobných konzistencí řidšího charakteru. Obal o objemu 660l patřil již ve své předchozí verzi k hojně prodávaným, nynější model se vyznačuje různými užitečnými inovacemi.

Lepší těsnící vlastnosti

Nový typ má zvýšený okraj obalu a zároveň víko dvoudílného kontejneru je opatřeno silikonovým těsněním. Toto konstrukční spojení redukuje na minimum případnou kontaminaci zvenku, ke které by za určitých podmínek normálně mohlo dojít. V případě čištění je těsnění odnimatelné.

Ergonomický design

Ergonomický design spojuje optimální hygienu, včetně hladkých ploch pro snadné čištění, se snadnou manipulací. Jako i u všech ostatních variant této konstrukční řady, je i tento kontejner vyroben z odolného, plně recyklovatelného polyetylenu. Pevná vícevrstvá konstrukce desek typu triple wall  je dostatečně pevná, aby odolala drsným podmínkám prostředí, změnám teploty a častému vymývání, což jsou hlavní charakteristické vlastnosti potravinářských provozů a skladů. Obal může být opatřen logem, QR kódem či RFID tagem.