Ve čtvrtek 23. února došlo ve společnost THIMM Packaging ve Všetatech slavnostně za účasti odborné veřejnosti a médií, k představení nové investice v podobě nové skladovací haly o ploše cca 11 500 m2. Hala nahradí dosavadní sklad ve 20 km vzdálené Úžici a poskytne prostor pro až 15 tisíc palet s vyrobenými obaly.

Společnost THIMM Packaging patří k největším a nejznámějším výrobcům vlnité lepenky na našem trhu. V loňském roce bylo ve Všetatech zaměstnáno 261 zaměstnanců. Dle předběžných odhadů firma v roce 2016 vyrobila 140 mil. m2 vlnité lepenky, což je plocha, která by třikrát zakryla přehradu Lipno, a dosáhla obratu 1,4 miliardy Kč.

Nový sklad a lepička pro SRP i e-commerce

Vlastní nový velký sklad v místě výroby logistické toky v THIMM zoptimalizuje a odvolávky zakázek tak bude možné zpracovat rychleji. V neposlední řadě se sníží emise CO2, neboť odpadnou jízdy mezi Všetaty a Úžicí (ca. 115 tisíc km ročně). Navíc se nejedná o jedinou letošní novou investici v rámci společnosti THIMM. V závodě THIMM Packaging ve Všetatech se t.č. právě instaluje třetí lepička a vzniká zde Folder-Gluer-Center, které bude vhodné především na výrobu obalů pro FMCG (Fast Mooving Consunmer Goods) a především e-commerce všech typů.

Gigantický nový závod bude vytížen již od svého počátku vzniku

Společnost THIMM Verpackung (mateřská společnost českého závodu THIMM Packaging) buduje mezi Norimberkem a Mnichovem jeden z nejmodernějších závodů na výrobu vlnité lepenky v Evropě. Závod vzniká na ploše o rozloze 90 000 metrů čtverečných nedaleko křižovatky německých dálnic u Holledau v obci Wolnzach. V závodě bude cca 150 zaměstnanců a bude vybaven nejmodernějšími dostupnými výrobními technologiemi.

Nový tisk ve znamení digitální technologie HP

Nový digitální tiskový stroj pro předtisk rolí PageWide T1100S od společnosti HP (pro šíři rolí až 2,8 m) bude v závodě Christiansen Print v německém Ilsenburgu zprovozněn v dubnu 2017. Díky této nové technologii může skupina THIMM svým zákazníkům v budoucnu nabízet vysoce personalizované přepravní a prodejní obaly: individuální reklamu na obalech v zásilkovém prodeji, osobní oslovení zákazníků, reklamu na prodejních obalech, exkluzivní, limitované edice a sezónní kampaně.