V letošní soutěži Obal roku byly hned dvě Bronzové ceny předsedkyně poroty a obě řešení byla opravdu zajímavá, i když každé z nich bylo trochu z jiného ranku. Brit Care Cat, Interaktivní box pro kočky (Logik) zaujal svou marketingovou nápadností a výrobní propracovaností. Papírovou vázací pásku (Antalis) ocení každý kdo potřebuje nejenom kvalitní svázání produktů, ale benefitem je její udržitelná podstata.

 

Oba vítězové Bronzové ceny OR předsedkyně poroty bohužel do uzávěrky z důvodů vysoké předvánoční zaneprázdněnosti nebyli schopni se zúčastnit našeho minirozhovoru. Zkusme si tedy alespoň představit tyto dva výrazné produkty.

 

Kočkám lze jen závidět😊

Brit Care Cat, Interaktivní box pro kočky (Logik) dokáže určitě zaujmout i velmi náročné kočičí osobnosti😊. Jedná se o nový typ interaktivního boxu pro kočky s bohatým sekundárním využitím. Box z vlnité lepenky obsahuje výběr z nejchutnějších produktů pro kočky (dry + wet + snacks) a jako bonus rovnou 2 kreativní hry. První hra přináší kočce lovecký zážitek (horní výřezy pro útok tlapkou, boční výřez k pozorování plyšové „kořisti“. Druhou hrou je hlavolam v podobě rotačního tunelu, do kterého se vloží snacky. K získání zasloužené odměny je zapotřebí využít všechny kočičí smysly.

 

Šetrná inovace ve vázacích páskách

Papírová vázací páska (ANTALIS) byla vyvinuta jako alternativa běžných pásek z polypropylenu s nižším dopadem na životní prostředí. Jedná se o kraftový papír v roli navržen speciálně pro páskování. Materiál se skládá z 95 % papíru, který je tlakově impregnován polyvinylacetátem (PVAc), který se běžně používá např. pro účely vázání knih. Papírová vázací páska se vyznačuje dobrými mechanickými vlastnostmi, je vysoce kvalitní a odolná proti roztržení. 100% recyklovatelný obalový materiál - likvidace v rámci běžného papírového odpadu. Pásku lze použít v automatických a poloautomatických obloukových vazačích standardizovaných pro páskování PP páskami. Funguje také na ručních strojích s ohledem na pevnost. Páska má stejnou teplotu sváru jako tradiční polypropylenové pásky, není proto potřeba žádné speciální zařízení. Pásky se používají k zajištění lehkých paletových zásilek, páskování balíků, vytváření reklamních obalů a ochraně zboží před krádeží.