Od loňského roku nabízí společnost Cofi Loco kávová zrna v opakovaně použitelné skleněné láhvi prostřednictvím vlastního internetového obchodu. Od prosince 2020 je nový typ opakovaně využitelného balení nabízen Cofi Loco nabízí kávová zrna v opakovaně použitelné skleněné láhvi prostřednictvím vlastního internetového obchodu.

 

Zatímco český spotřebitel je více zvyklý u balení čerstvě upražené kávy ma podobu sáčků, kvůli ochraně aromatu obvykle stojacího typu opatřené ventilem či alespoň zipem, německý spotřebitel má v současnosti na trhu zajímavou alternativu v podobě skleněné opakovaně využitelné láhve.  

 

Patentované „aroma víko“

Podle společnosti je jedinečnou zárukou proti ztrátě aromatu a udržení kvality patentované „aroma víko“, do jehož vývoje tým investoval několik měsíců. Ihned po pražení se káva plní do lahví a uzavře. Konstrukce obalu umožňuje, aby případný přetlak velmi jemně unikal perforovaným filtrem ve víku. Tím je zajištěno, že v láhvi zůstane plná vůně. Káva by poté měla být uložena v chladničce, protože jak zdůrazňuje zakladatel společnosti Uwe Prommer "Chlad a tma zachovávají aroma."

 

Tak trochu jiný design obalu

Výhodou obalu je nejenom jeho opakovaná použitelnost, ale i vkusný a zároveň se odlišující design. Tak jako je ekologickou záležitostí samotný produkt, tak mu odpovídá i nový koncept balení.