Prémiová voda Lofoten Artic Water se představila v nové řadě obalů z recyklovaného plechu od známého výrobce nápojových plechovek, společnosti Ball Corporation. Voda, která se vyznačuje extrémní čistotou a kvalitou je tedy nově plněna do vhodných obalů, které jsou v souladu s environmentální problematikou.

 

Nové lahve se plní poblíž vodního zdroje na Lofotských ostrovech, což je řídce osídlené oblasti Norska, severně od polárního kruhu. Díky čistotě prostředí a přirozené obměny vody (tání ledu, sněhu, déšť apod.) odpadá nutnost filtrování či destilace.

 

Hliníková láhev s řadou benefitů

Lofoten Arctic Water hledal nové obalové řešení, které by zamezilo znečištění vodních toků mikroplasty. Nakonec se společnost rozhodla pro použití hliníkové láhve. Ta byla vybrána hned z několika dalších důvodů, především chlazení vody a udržení teploty, či environmentálního důvodu recyklace hliníku, která umožňuje opakované využití materiálu k výrobě bez ztráty příslušných mechanických vlastností. Díky šroubovacímu opakovaně uzaviratelnému uzávěru mohou spotřebitelé pít, jaké množství chtějí. Když je láhev prázdná, spotřebitel se může rozhodnout láhev znovu naplnit a znovu použít nebo ji samozřejmě recyklovat.

 

Úspěšný koncept sbírá ceny

Kromě toho, že jsou obaly recyklovatelné, vyhovují i zavedenému severskému systému vracení záloh. Parametry odpovídají reverzním používaným prodejním automatům. Hliníkové lahve na Lofoten Arctic Water byly navrženy společností Strømme Throndsen Design. Modré, bílé a červené lahve připomínají národní barvy norské vlajky. Úspěšný koncept již získal i řadu ocenění „Best Natural Still“ a „Best Natural Sparkling“ na soutěži Zenith Global Water Drinks Awards 2020 společně s cenou „Best in Can“ za balení. Stříbrné ocenění získal i nedávno v rámci prestižní soutěže Penta Awards. Lahve budou nejprve uvedeny na trh v Norsku, Francii, Německu, na Tchaj-wanu a ve Velké Británii. Předpokládá se však i jejich rozšíření do dalších regionů.