Dnešní doba se ještě úplně nevzpamatovala z první vlny pandemie COVID 19, ale přesto už teď je nutné se připravovat na případné další ohrožení pandemickým virem. Prevencí je pochopitelně hygiena a ukazuje se, že zvýšená spotřeba desinfekčních prostředků nahrává i vývoji dalších balení. Jednu z novinek uvedl na trh i Smurfit Kappa.

 

Obaly BIB (Bag In Box) nabízejí mnoho výhod. I když je tento typ velkoobjemových obalů hodně spjat především s vínem či mošty, stáčejí se do něho i další produkty jak potravinářského, tak i spotřebitelského charakteru. Novinkou je balení hygienických „sanitaser“ produktů.

 

BIB poskytuje desinfekčním prostředkům řadu výhod

Smurfit Kappa Bag-in-Box rozšířil svůj sortiment o BIB pro desinfekční prostředky rukou.  Sanitasery všeho typu zaznamenávají v této době velkou poptávku a balení Smurfit Kappa Bag-in-Box je dokonale vhodné pro ně vhodné, protože je hygienické, snadno použitelné, dobře manipulovatelné a flexibilní a je možné ho využít i pro větší objemy. Nový BIB používá modrý Vitop® ventil speciálně navržený pro detergenty a podobný typ produktů.

Nové BIB jsou k dispozici v různých velikostech od 1,5 do 20 litrů a jsou vhodné jak jako balení pro konečné spotřebitele, tak i jako náhradní náplň.

 

Vysoká ochrana produktu se sníženou environmentální zátěží

Díky kvalitním foliím vaku, poskytují Bag-in-Box i vysokou ochranu proti kyslíku

a světlu. Fyzikální a chemické vlastnosti dezinfekčního prostředku na ruce vykazují v obalu vysokou trvanlivost při nezměněné kvalitě. Balení ale přináší i řadu výhod pro životní prostředí. Například 5L Bag-in-Box používá o 54% méně plastu než srovnatelný PET obal stejného objemu.