Společnost Fibibuffer využívá ve své eko nabídce produktů materiály vyvinuté společností BASF. Firma se vydala cestou udržitelnosti s přidanou hodnotou. Nabízí svým zákazníkům biodegradabilní alternative nejenom ve smyslu primárních spotřebitelských obalů,jak je u tohoto sortimentu obvyklé, ale soustředí se naopak na nabídku sekundárního využití v podobě fixací či B2B balení.

Základem FIBI-buffer produktů je mulčovací folie v podobě biodegradabilního substrátu. Folie je vytvarována technologií termoformingu do tvaru polštářů, “misek” či “minikelímků”. Následně je naplněna slisovanou hmotou.

Vývoj alternativního plnění fixačních polštářů

Společnost již FIBI-buffer měla ve své nabídce, ale původní verze byla plněna dřevitou vláknitou hmotou. Následně však došlo ke spolupráci při balení choulostivých elektronických součástí. V případě nechtěného uvolnění, kde by i malé dřevité vlákno, mohlo produkt poškodit. Aby se předešlo tomuto riziku, bylo požadováno alternativní plnění.

Alternativou je opět Bio

Alternativní hmota byla vyvíjena ve spolupráci s firmou BASF Ecovio. A výsledkem je material založený na PLA základu. S tímto materiálem lze vyrobit tvrdou a biologicky odbouratelnou pěnu. Nové plnění rozšiřuje možnosti sortimentu, je lehčí a mnohem bezpečnější.