Plata či krabičky z nasávané kartonáže (molded fiber packaging) všichni dobře a dlouho známe. Každá inovace tohoto tradičního obalu příjemně překvapí. Ne jinak je tomu i u poslední novinky nazvané GreeNest. Název „zelené hnízdo“ je výstižný, neboť obal je díky použitému materiálu ještě více „zelený“ než dosud vyráběné krabičky ze stoprocentního recyklátu.

Tráva jako konstrukční materiál

GreeNest – krabička na 10 vajec je světovou novinkou v balení vajec, vyvinutá Huhtamaki Molded  Fiber Technology BV, nizozemským závodem skupiny Huhtamaki, obsahuje nejméně 50 % trávy (travních vláken).

OK COMPOST HOME

Krabička je kompostovatelná, a to dokonce v domácích kompostárnách, což dokládá atest „OK COMPOST HOME“ č. 15-1507-A vydaný AIB-VINCOTTE. Certifikát č.185 08 100 4327 30 vydaný Normpack osvědčuje vhodnost krabičky pro kontakt s potravinami.

šestEko pro deset i pro šest

Koncept tohoto obalu na vejce založený na udržitelných technologiích přispívá k ochraně přírodních zdrojů, podporuje ekologické hospodaření. Vyrábí se i varianta krabičky pro 6 vajec.

OBAL ROKU 2015                                                                          

Krabička GreeNest získala ocenění OBAL ROKU 2015. Ocenění bude předáno během konference SpeedCHAIN dne 4.11.2015 v Břevnovském klášteře v Praze.