Divize Heidelberg Digital Platforms je součástí divize Heidelberg Digital Business&Services. V rámci této divize společnost Heidelberg provádí inteligentní propojení zařízení, služeb a spotřebního materiálu s cílem rozvíjet nové obchodní modely v digitálním prostředí, které mají zákazníkům umožnit přístup k novému příjmovému potenciálu v souvislosti s pokračující digitalizací.

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg AG) se sídlem v německém Heidelbergu má síť poboček v dalších více než 170 zemích světa. Heidelberg AG již 150 let reprezentuje výzkum, vývoj, výrobu, obchod a služby se stroji a zařízeními pro komerční tiskárny a obalářské provozy.

Heidelberg pokračuje v cestě digitalizace

Společnost Heidelberger Druckmaschinen AG dosáhla dalšího milníku v strategii digitálního růstu s převzetím společnosti DOCUFY GmbH. Tato firma vyvíjí profesionální softwarová řešení pro technickou dokumentaci. Řešení společnosti DOCUFY optimalizují procesy spojené s vytvářením technické dokumentace a zpřístupňují je digitálně všem oddělením v celém výrobním řetězci. DOCUFY má přibližně 80 zaměstnanců.

Synergie přístupu Heidebergu a DOCUFY

S firmou DOCUFY získává Heidelberg přístup k dalším technologiím a odborným znalostem v rámci Industry 4.0, jako jsou webové služby, inteligentní zařízení, internetové technologie, rozšířená realita a cloud computing. Postupná integrace řešení DOCUFY do celkového portfolia digitálních platforem společnosti Heidelberg umožní nabídnout jeho zákazníkům komplexní podporu procesů v oblasti řízení životního cyklu produktů.