Bezpečnost, vysledovatelnost a hygiena jsou termíny, které se v souvislosti s obaly skloňují poměrně často. To, co však platí u běžných spotřebitelských obalů, u farmaceutických platí dvojnásobně. Společnost Schreiner MediPharm uvedla v těchto dnech na trh nový typ bezpečnostního flexibilního uzávěru, který posiluje ochrannou a bezpečnostní funkci farmaceutických lékovek.

Vedle již uvedených vlastností, současný obal musí chránit nejenom produkt před nedovoleným otevíráním, ale i před případným paděláním, což bohužel u léčiv, zvláště v zemích 3. světa, není až tak velkou výjimkou. I tuto funkci plní nový typ uzávěru Flexi-Cap společnosti Schreiner MediPharm.

Série Flexi-Cap se rozšiřuje

Společnost Schreiner MediPharm přidala do své série produktů Flexi-Cap novou verzi: Flexi-Cap, která je určena především pro klinické typy léčiv (CTS). Flexi-Cap je inovativní bezpečnostní řešení, které nevratně ukáže stopy prvního otevření primárního obalu a zabraňuje tak nedovolenému plnění a opětovnému použití prázdných obalů s případnými padělanými látkami. Lékovka je přes své víčko uzavřena flexibilní plastovou pevně svařenou folií s nátrhem. Aplikuje se bez použití tepla.

Konstrukce uzávěru

Flexi-Cap se skládá z štítku a dvou neprůhledných tištěných plastových uzávěrů, které se kompletně aplikují kolem obalu. Zatímco jedna část uzavírá víko a horní část obalu, druhá chrání jeho spodní a spodní část. Booklet etiketa na obalu pak nabízí dostatek místa pro text v několika jazycích.

Pro uzávěry lze použít různé barvy s vysokou mírou krytí. Navíc flexibilní uzávěr nabízí další prostor, který může být například použit pro vytištění kódů nebo pro integraci čipů NFC apod.