Od poloviny června ve Velké Británii, Polsku, Estonsku, Lotyšsku a Litvě se na pultech začala objevovat nová veganská verze známé značky KitKat. Jak výrobce oznámil další země, včetně Austrálie a Brazílie, budou brzy následovat. Nová varianta známé pochoutky je prodávána ve vhodně s ní korespondujícím obalu.

 

KitKat V byl vyvinut odborníky na čokoládu ve výzkumném a vývojovém centru pro cukrovinky Nestlé v Yorku ve Velké Británii, původním sídle KitKat. Výsledkem je veganská čokoláda se správně dosaženou rovnováhou mezi mléčnou alternativou a kakaem. KitKat V je certifikován jako potravina pro vegany a je vyroben ze 100% udržitelného kakaa (ve spolupráci Rainforest Alliance). Mléko v původním KitKatu je nahrazeno alternativou na bázi rýže, která dodává dokonalou strukturu a chuť.

Červený obal v novém

Nový typ obalu pochopitelně ctí snadno rozpoznatelné corporate identity společnosti. Okolo klasického červeného ztvárnění zabalené čokoládové tyčinky, má veganská varianta po celém obvodu rostlinné motivy, které evokuují jak spojení s přírodou, tak i veganské hodnoty.  V 2. polovině hlavního prostoru obalu pak defiluje výrazné písmeno V, pod kterým je varianta označena ještě i textem – vegan. Celkově je obal barevnější než je tomu zákazník zvyklý. Design je snadno rozpoznatelný v kategorii dalších variant KitKat.