Na veletrhu Labelexpo Americas v Chicago, který se konal koncem září na americkém kontinentru, známý výrobce digitálních strojů, společnost Durst  představil inovativní prvky nové UV Inkjet Single Pass tiskové technologie Tau 330 RSC. Jedna z nejmodernější technologii UV inkoustových jednoprůchodových tiskových technologií významně rozšiřuje možnosti tisku z hlediska rozsahu možných aplikací.

Na veletrhu Labelexpo Durst představil vysokorychlostní 8-barevnou (CMYK + W + OVG) tiskárnu Tau 330 RSC s novou UV Inkjet Single Pass tiskovou technologií. Rychlost tisku se pohybuje až okolo 78 metrů za minutu, při maximálním rozlišení 1200 x 1200 dpi.  Za hodinu je tiskárna schopna potisknout až 1485m2/hod.

Vynikající kvalita, perfektní barevné krytí

Díky 8 barevným jednotkám (CMYK + W + OVG) s novými vysoko pigmentovanými inkousty poskytuje technologie vynikající kvalitu tisku srovnatelnou s flexotiskem s téměř 95% pokrytím barevného gamutu Pantone. Primárně je tiskárna určena na tisk etiket a obalů do šířky 330 mm. S novými vysokopigmetovanými inkousty přináší vynikající kvalitu a perfektní krytí.

Různé konfigurace pro řadu materiálů

Tau 330 RSC je k dispozici buď v samostatné verzi, nebo může být konfigurována jako "digitální flexo hybridní stroj" s řadou konvenčních doplňků Xflex. Výsledkem je pak téměř neomezená flexibilita materiálu pro široké spektrum aplikací. Konfigurace zahrnují např. možnosti předúpravy materiálu, jako je inline korona, lakování, studená ražba, laminace, vysekávání, převíjení atd.