V kategorii Potraviny patřil k oceněným produktům cenou Obal roku 2019 Zásobník z vlnité lepenky, který do soutěže přihlásila společnost THIMM THE HIGHPACK GROUP. Zásobník byl vyvinut a vyroben pro biopekárnu Zemanka z vlnité lepenky certifikované pro přímý styk s potravinou.

 

Biopekárna Zemanka vyrábí certifikované sladké bio sušenky a slané bio krekry ze surovin ekologického zemědělství. Když se společnost Biopekárna Zemanka rozhodla reagovat na nový trend bezobalového prodeje, oslovila po předchozí výborné spolupráci společnost THIMM. 

 

Velikostně odlišné firmy s obdobným přístupem k udržitelnosti

Biopekárna Zemanka a společnost THIMM jsou firmy na první pohled velmi rozdílné – Biopekárna Zemanka je zaměřena na ruční výrobu, THIMM pack´n´display naopak disponuje plně automatickými stroji. Při bližším pohledu je však zřejmé, že hodnoty obou společností jsou v mnohém shodné – u obou typů rodinných firem jde především o udržitelný přístup k podnikání, nadšení pro svůj obor a silný prozákaznický přístup. 

 

Akcent na hygienu

Konstrukce zásobníku se skládá ze dvou dílů - plášť zásobníku, který slouží dlouhodobě u prodejce a náhradní náplň, která je vyrobena z certifikované vlnité lepenky THIMM foodWave®, určené pro styk s potravinami. Hygienické a bezpečné balení zboží zajišťuje bezešvá konstrukce, která eliminuje mechanickou kontaminaci. 

 

Vyměnitelné díly a variabilita umístění

V dolní části zásobníku je výklopný mechanismus, který umožňuje pohodlné nabírání zboží. Výdejní prostor je zakryt víkem, které zboží chrání před kontaminací. Díky dvoudílné konstrukci lze náhradní náplň kdykoli vyměnit, přičemž plášť zůstává stejný.

Zásobníky lze umístit vedle sebe a díky stohovatelným nosům je lze i bezpečně stohovat na sebe.