Vyzrálý hovězí steak nejvyšší kvality českého původu zabalený v patentovaném balení CRYOVAC® Darfresh® - s mono PET fólií vyvinutým ve spolupráci Sealed Air s.r.o. (přihlašovatel vítězného exponátu) a společnosti Ulma. I tak lze stručně představit dalšího vítěze Obalu roku 2019.

 

Vítězný obal je opět z kategorie Potraviny a zabezpečuje prémiovou prezentaci i s možným vertikálním vystavením bez výtoku šťáv. Zachovává tvar zabaleného produktu a disponuje systémem snadného otevírání. 

Jak obal přispívá k chuti masa

Díky možnosti zrání v obalu má steak výbornou chuť a jemnost. Systém poskytuje velmi vysokou trvanlivost a ochranu výrobku, čímž přispívá k redukci plýtvání s potravinami. Svou kompaktností pomáhá snižovat logistické náklady, stejně jako prostor pro skladování a likvidaci.

Udržitelnost není jen fráze

Patentovaný systém vakuování přes spodní fólii umožňuje výrazné zvýšení rychlosti balení a snižuje množství odpadu fólie o 40 %. Oproti původnímu balení Tray Skin došlo rovněž ke snížení objemu plastů o 31 % díky redukci tloušťky spodního tácku. Spodní fólie je plně recyklovatelná z mono PET materiálu a obsahuje až 92 % post recyklovaného rPETu z PET nápojových lahví výhradně EU původu.

Autorem designu celého konceptu bylo Maso Uzeniny Polička a.s. a společnost Sealed Air s.r.o.