Na letošním veletrhu Fachpack, který se konal minulý týden v německém Norimberku, se návštěvníci mohli setkat s řadou novinek, inovací či „chytrých“ řešení některých známých i méně známých produktů. Alternativou ke klasickým IBC kontejnerům (paleta, vyfukovaná PE nádoba s výpustným i napouštěcím otvorem s ventilem a ocelová klec) je Varibox IBC.

VARIBOX® je produkt od známé skupiny RPC Group, která se zabývá výrobou snad všech myslitelných druhů plastových obalů.  V konstrukci tohoto typu obalu společnost zúročila desítky let zkušeností a výsledkem je velkoobjemový velmi pevný obal na tekutiny.

Řeč čísel

Obal o rozměrech 1330 x 1200 x 1000 mm je určen až na 1000 litrů. Vyroben je z LLDPE, podobně jako klasická nádoba u jiných typů IBC. Obal je standardně vyráběn v šesti různých barvách.  Počítá se zatížením na výšku 2635, tzn. obaly lze na sebe vrstvit ve dvou řadách.

Konstrukce

Obal nedisponuje ocelovou výztuží v podobě klece, ale jeho pevnost je dána použitím dvouplášťového řešení konstrukce.  Za zmínku stojí i ergonomické řešení vypouštěcího a napouštěcího otvoru, krytého uzávěrem.