Společnost Agr International, Inc. patří k významným výrobcům kontrolních a inspekčních systémů pro nápojový průmysl. Zaintegrované  systémy používají výrobci nápojů prakticky u všech typů nápojových linek, bez ohledu, zda se jedná o stáčení do skleněných, plastových či kovových obalů. Produktové novinky bude společnost presentovat na podzim na veletrhu Drinktec.

Na Drinktec 2017, který se bude konat v polovině září v Mnichově a patří k světově největším veletrhů pro oblast nápojového průmyslu, vedle technologií, nápojových linek, materiálů či designu obalů, nebudou chybět ani “horká” témata jako je automatizace a inspekční systémy.

Jak Pilot kontroluje PET

Společnost Agr International bude v hale A mimo jiné presentovat i vylepšený systém Process Pilot® Automated Blowmolder Control system, který jak již jeho název napovídá, je používán pro nápojové linky, kde láhve jsou vyfukovány z PET preforem. Proces Pilot dokáže u vyfukování eliminovat případné nežádoucí vlivy řady proměnných, které mohly ovlivnit distribuci materiálového toku pro výrobu láhví.

Systémy kvality (nejenom) pro PET láhve

Process Pilot® s automatizovaným systémem pro kontrolu vyfukovaných láhví CrystalView® je ideální pro výrobce nápojů, kteří vyrábějí PET lahve o neustále se tenčících stěnách a tím I nižší spotřebě materiálu. Systém přispívá ke kvalitě výroby láhví především tím, že kontroluje vhodné rozmístění materiálu, se správnou tloušťkou ve všech kritických oblastech, na každé vyráběné láhvi.

Další presentovaná řešení budou nejenom pro výrobce PET láhví, ale i pro obaly ze skla či plechu o různých objemech, tvarech či tloušťkách stěn. řaeda systémů je určena i pro kontrolu tlaku či objemů.