Měsíc červen byl na veletrhy a konference velmi bohatý a ještě před samotným létem se konala řada značně zajímavých akcí po celém světě. Jednou z nich byl i veletrh Ceramics China, který se konal v čínském Guangzhou. I když se jedná o veletrh převážně se zaměřením na keramiku a sanitární vybavení, byla zde presentována i řada zajímavých tiskových řešení.

Na veletrhu nechyběl ani známý výrobce tiskových hlav, společnost XAAR. S produkty od této firmy se běžně setkáváme v široké řadě digitálního tisku i v našem packaging segmentu. Na čínském veletrhu společnost presentovala hned několik možností tisku a dekorací především na keramické dlaždice.

2 000 trysek zajistí rychlost i excelentní kvalitu

V hale 1 se mohli návštěvníci seznámit s možnostmi nejnovějších tiskových hlav Xaar 2001+ GS40C. Produkční řada Xaar 2001+ dosahuje na hlavě s 2 000 tryskami, z nichž každá produkuje kapku o velikosti až 160 μl, na keramice excelentní rychlosti 50m/min (rozlišení 360x360 dpi) nebo sice nižší rychlosti 25m/min, ale za to při vyšším rozlišením (720x720 dpi).

Xaar 2001+ GS40C pro speciální efekty

Na veletrhu Ceramics China 2017 došlo i k první komerční demonstraci vysoce výkonné tiskové hlavy Xaar 2001+ GS40C, ve které byly presentovány možnosti speciálních efektů. Vedle tisku zde byly presentovány aplikace matných i lesklých laků, možnosti reaktivní inkoustů, aplikace lepidel i metalizace povrchu.