Italská obalová legislativa aktuálně trápí mnoho z nás. Situace je velmi nepřehledná a italská obdoba našeho Ministerstva životního prostředí se příliš neposouvá dopředu. Dle jejich vyjádření stáíle řeší jako hlavní problematiku covid. 

Nicméně nová vyhláška, která se týká nového ekologického značení v Itálii, a která měla začít platit 1.1.2022, ještě platit nezačala. Měli jsme dostat informace týkající se této vyhlášky na přelomu ledna a února, ale ani dnes nemáme k dispozici přesné změny, které tato novela uvádí v platnost. 

 

Dle aktuálních informací má nová vyhláška začít platit  1.7.2022 a my máme na toto téma připravený online seminář (https://obalovaakademie.cz/konference-seminare/1588), kde vystoupí kolegyně z Itálie, která bude po přednášce odpovídat na naše dotazy. Celý seminář bude simultánně tlumočen, aby nám neutekl žádný detail.

Bohužel dle aktuálního vyjádření Ministerstva ekologického přechodu mi nemohou garantovat, že na tomto semináři vystoupí, protože je velmi pravděpodobné, že v tu dobu nebude ještě vyhláška hotová.

 

Rezervujte si, prosím, termín na seminář, hlašte se a pokud se situace změní, budeme registrované informovat jako první. 

 

 

Jakmile budeme mít další informace, budeme vás informovat.