Společnost Toyo Printing Inks, Inc., člen japonské společnosti Toyo Ink Group, jednoho z největších světových výrobců barev, nedávno uvedla na trh LP-9000 Toyo Life Premium Food LO / LM, což je nová řada ofsetových barev pro archový ofset s nízkým zápachem a nízkou migrační charakteristikou.

 

Produkt LP-9000 LO / LM, navržený a vyrobený v souladu s pokyny EuPIA (European Printing Ink Association) a GMP (Good Manufacturing Practices), je vhodný pro použití potravinářských, kosmetických, farmaceutických a dalších aplikací.

 

Sušení penetrací

Řada ofsetových barev s nízkou migrací byla speciálně vyvinuta pro tisk na povrch papíru a lepenky, který není v přímém kontaktu s potravinami. Řada inkoustů LP-9000 LO / LM se skládá ze surovin z rostlinných a obnovitelných zdrojů, které neobsahují žádná sušicí činidla. Místo toho se sušení dosahuje penetrací substrátu bez uvolňování hexanalu během sušení, což má za následek sníženou intenzitu zápachu.

 

Certifikované barvy s vynikající barevností i přenosem

Tiskové  barvy LP-9000 LO / LM prošly testem migrace na základě nařízení EU č. 10/2011 a byly certifikovány německým institutem ISEGA. Kromě toho dodržují regulační požadavky nařízení ES 1935/2004, ES č. 2023/2006 a všech národních a mezinárodních předpisů v rámci švýcarské vyhlášky (Nestle Guidance Note on Packaging Inks) a EuPIA Exclusion Policy for Printing Inks & Related Products.

LP-9000 Toyo Life Premium Food LO / LM se skládá z procesních barev navržených podle tiskových standardů ISO-2846 a ISO-12647 pro tisk a korektury CMYK. Společnost Toyo Printing Inks také vyvinula systém pro porovnávání barev a databázový softwarový systém, který umožňuje návrhářům práci s Pantone a přímými barvami. Nové složení barev vykazuje vynikající přenos barvy i při vysokých rychlostech tisku.