Na přelomové partnerské spolupráci se dohodly Obalový institut SYBA a společnost ATOZ Group. Využijí tak vzájemné synergie a propojí své aktivity na obalovém trhu v České republice a na Slovensku.

Společnost ATOZ Group, konkrétně její divize ATOZ Packaging, organizuje mj. kongres OBALKO i soutěž o nejlepší obalová řešení Packstar, vydává odborný časopis Svět balení a emailové zpravodajství SB News a provozuje obalový portál Svetbaleni.cz. Obalový institut SYBA sdružující výrobce obalů a balených produktů pořádá soutěž OBAL ROKU, certifikovanou pro WorldStar Packaging Award, a konferenci PackSummit. Také realizuje vzdělávací projekt odborných seminářů pod názvem Obalová akademie a vydává newsletter CS Packaging News.

 

Svět se diví, odborníci žasnou, ale je to tak  

Na základě vzájemné dohody, které strany podepsaly, nebude ATOZ od příštího roku organizovat soutěž Packstar, zatímco SYBA již nebude pořádat PackSummit. Trofeje vítězům soutěže OBAL ROKU se budou předávat na galavečeru kongresu OBALKO, a to 24. října 2019 v Praze. ATOZ Group se navíc stane partnerem předávání cen OBAL ROKU a časopisy, které vydává, tedy Svět balení, Systémy Logistiky (česká i slovenská mutace), Pharma Profit, Zboží&Prodej či Tovar&Predaj, budou mediálními partnery jak uvedené soutěže, tak i Obalové akademie a obalového portálu SYBA. SYBA se zároveň stane odborným garantem kongresů OBALKO, EASTLOG, SLOVLOG a dalších konferenčních akcí pořádaných firmou ATOZ Group.

"Jen idiot nemění názory" (Miloš Zeman)

Propojení kongresu OBALKO se soutěží OBAL ROKU vychází vstříc požadavkům trhu, zvýší prestiž obou akcí a z nově nastartované širší spolupráce mohou těžit všichni výrobci i uživatelé obalů,“ uvedl Vlado Volek, CEO Obalového institutu SYBA.

„Je dobrou zprávou, že dochází ke sladění aktivit obou subjektů. Partnerství bezpochyby přispěje ke sjednocení a větší stabilitě na trhu,“ ocenil Jeffrey Osterroth, generální ředitel ATOZ Group, a dodal: „Přínosem je zejména partnerská spolupráce mezi největším česko-slovenským obalovým kongresem OBALKO a prestižním oceněním OBAL ROKU. Zároveň věříme, že časopis Svět balení, který má nejširší zásah a dlouhou historii na trhu, ale i ostatní naše časopisy, dají ocenění OBAL ROKU tu medializaci a propagaci, kterou si zaslouží.“

 

Pro více informací kontaktujte:

Za SYBU:                                       Za ATOZ:

Ing. Kateřina Kolářová                    Iva Werbynská

katerina.kolarova@syba.cz            iva.werbynska@atoz.cz                    
Tel.:+420 602 625 117                    Tel.: +420 730 173 101