Společnost Amcor společně se Stonyfield Organic a Cheer Pack North America uvedla na trh nový typ monomateriálového PE stojacího sáčku s dávkovačem. Jedná se o další krok v současných trendových řešení, která nahrazují vícevrstvé bariérové materiály, monomateriálovými, která jsou výrazně udržitelnějšími.

 

Nová forma spolupráce spojuje tři různé výrobní lídry s akcentem na udržitelná řešení.  Nový inovativní sáček nahrazuje předchozí vícevrstvou materiálovou kompozitní strukturu strukturu. Obal je určen na chlazené jogurtové nápoje YoBaby, které jsou určeny pro dětskou cílovou skupinu 6+.

 

Nová materiálová skladba

Nový sáček je vyroben z materiálu Amcor AmPrima® Plus, tedy z monomateriálové PE fólie, která je navržena tak, aby splňovala standardy APR Design® Guide pro recyklovatelnost. Uzávěr je rovněž z PE a k obalu ho dodává Cheer Pack North America. U nového obalu tedy výrobce odstranil veškeré metalizované vrstvy i vrstvy na bázi jiných typů plastových folií, které se jinak kvůli bariéře u obalu těchto typů vyskytují. Monomateriálová novinka poskytuje srovnatelné vlastnosti, včetně vynikající tepelné odolnosti, takže není ani problém s osazením a utěsněním uzávěru. S využitím víčka Cheer Pack North America Vizi™ se rovněž snížilo množství použitého plastu.

 

Líbivý design a výborné bariérové vlastnosti

Sáček disponuje řadou excelentních bariérových vlastností, např. vysokou vlhkostí a kyslíkovou bariérou pro zachování obsahu, či vysoce odolným hermetickým těsněním podél okrajů balení a kolem otvorů uzávěru. Benefitem je pochopitelně i líbivý grafický design a po drobné konverzi i možnosti zachování standardních výkonnostních parametrů stávajících výrobních linek.