Podobně jako minulý pátek, i dnes pár postřehů ohledně spojení kategorií a vítězných obalů z letošního Obalu roku. Za oceněné obaly získají jejich přihlašovatelé ceny již 15. října 2020 v hotelu Aquapalace v Čestlicích, kde předávání proběhne hned po zakončení přednáškové části a odborných setkání na obalovém kongresu Obalko. A s podrobnostmi ohledně jednotlivých exponátů se pochopitelně pak setkáme i zde na našich stránkách. Dnes tedy malý zhodnocující pohled na  kategorie Potraviny.

 

Společným znakem kategorie je, že všechny exponáty komunikují nějaký příběh, tedy přesně to, co dnešní spotřebitel od obalu vyžaduje. A ještě jedno společně komunikovatelné téma: Myslíme na budoucnost, tedy především ve smyslu udržitelnosti....

 

a příběh pokračuje…

V kategorii Potraviny patří k vítězům i obalový koncept BB DELIVERY PROTECT, který si vyžádala současná situace a dění kolem COVID-19. Bezpečně hygienický obal na variabilitu potravin vychází ostatně z neméně úspěšného a v loňském roce oceněného obalu. Drobnou, ale velmi užitečnou maličkostí je další vítěz, papírová velmi pevná lžička  CBX Spoon, od Cardbox Packaging, která je udržitelnou  alternativou k široce užívaným jednorázovým PE lžičkám. Chemosvitfolie přihlásil a uspěl s další alternativou, tentokrát v podobě obalu na oblíbené Tatramelky. Zde nová papírová alternativa nahrazuje původní řešení z OPP.