Společnost Datepac, LLC učinila odvážný krok v  pojetí designu balení pro

Data Natural Delights® Medjool, kdy běžně pojímaný design průhledné vaničky byl nahrazen zabarveným plastem.  Zdaleka nešlo jen o změnu designu, ale celé koncepce. Nová vanička je vyrobena z 100% recyklovaného materiál. Tento materiál v podobě rPET dodala společnost PinnPACK, dceřiná společnost CarbonLITE Holdings LLC, jednoho z největších světových recyklátorů PET nápojových obalů.

 

Datapack svými produkty cílí na zákazníky, kteří se chtějí chovat co nejvíce udržitelně a vyznávají zároveň přírodní hodnoty. Této cílové skupině je obal zkomunikován jako recyklovaný obal, který svým pojetím významně šetří primární virgin PET.

 

Transparentní virgin nahrazen zabarveným recyklátem

Vedle úspory fosilních zdrojů, které jsou k výrobě virgin PET nutné, dochází při výrobě z recyklátu i k významné restrikci případných plastových obalů na skládkách apod. Pozitivně environmentální krok je ve spojení i s odlišným designem. Zatímco většina podobných obalů je kvůli spotřebiteli obvykle transparentního charakteru, obaly tohoto typu jsou zabarvené.

 

Zákazníci krok oceňují

Datepac se rozhodl balit celou řadu produktů Natural Delights® Medjool do tzv. balení PinnPACK. Pro obaly tohoto typu je charakteristická zelená batva, protože  PinnPACK obaly jsou vyráběny z recyklovaných zelených plastových lahví nápojů 7-UP, Sprite, Perrier a dalších nápojů, které zpracovává známý leader na trhu, CarbonLITE. Obal PinnPACK Green využil k výrobě misek na salát i řetězec Health Nut, v oblasti Los Angeles a od svých zákazníků již zpět obdržel pozitivní zpětnou vazbu.