Vítězné exponáty z kategorie Nápoje měly opravdu široký záběr. Nechyběla zajímavá řešení designového charakteru primárních obalů, etiket, ale určitě měla čím oslovit i obaly sekundární. Není tedy vlastně ani divu, že vítězů v této kategorii bylo šťastných sedm.

 

Povedenou a nezaměnitelnou láhev ve stylu retro přihlásila Kofola Československo. Limonáda ze sicilských citrusů je inspirována slunnou Sicílií a závody Targa Florio, které byly ve své době považované za jedny z nejkrásnějších, a zároveň nejnebezpečnějších na světě. Nadčasový design těžké skloviny je inspirovaný vintage farmaceutickou oblastí.

Stylovost, osobitost a harmonie je společným znakem jak produktů, tak obalu, přesněji vítězné láhve a obsahu Sudlička od přihlašovatele Fonticulus. A nejenom porotce Obalu roku, ale především spotřebitele určitě zaujme i nový redesign známé značky vína Motýl (přihlašovatel Bohemia Sekt), kde nejvíce zaujme luxusní nová etiketa vytvořená ve spolupráci agentury Fiala&Šebek a výrobce etiket S&K Label.

Řešení pro pivní láhve i plechovky

Pro rodinný pivovar Zichovec vyvinuli v Smurfit Kappa  PíííívoBox s jednodílným insertem na 3 lahve. Vložka díky deformačním zónám a víku perfektně chrání každou lahev zvlášť. Obal je zároveň universální - je navržen tak, aby se do něj vešly i plechovky. Plný obal pojme 12 lahví nebo 24 plechovek. Smurfit v kategorii nápoje zaujal i dalším exponátem – nápojovým držákem TopClip, který lze díky materiálu, konstrukci možnosti reklamního nosiče nazvat vpravdě revolučním řešením.  Nový multipack z vlnité lepenky je zcela bez lepidla a plastů, hygienicky chrání hrdla plechovek proti kontaminaci a snadno se nosí.

Vlnitá lepenka jako vhodný luxusní i dárkový nosič na nápoje

Že vlnitá lepenka nemusí v podobě sekundárních obalů hrát oproti primárním obalům žádné druhé housle, přesvědčila spotřebitele společnost THIMM hned u dvou svých exponátů.  Luxusní dárkové balení na alkohol je vyrobeno ze dvou dílů – vnitřní fixace z hnědo-hnědé vlnité lepenky a potištěného přebalu. Vysouvací fixace zaujme nejenom svým konstrukčním provedením, ale i využitím laserového gravírování.  Třídílný vysouvací obal na Becherovky je netradičně v jednom díle nepotištěn a stává se tím opět ve spojení s velmi výrazným a uživatelsky příjemným strukturálním designem nepřehlédnutelným na každém regále.